9737 Bük,
Eötvös utca 7
Telefon: 36303778254
E-mail küldése

2019. március 03., 15:30 Győzelem a 2019.03.02.i Büki TK - VKLSE Győr Felnőtt mérkőzésen!!

A mérkőzés előtt az észak-nyugati csoport góllövőlistáján a büki Pukler Glória az első (121 gól), míg a győri Németh Veronika a második (116 gól) helyet foglalta el, így a tabellán 4. és 5. csapatok derbije mellett a gólvágók viadalaként is tekinthettünk a mérkőzésre.

A mérkőzés előtt az észak-nyugati csoport góllövőlistáján a büki Pukler Glória az első (121 gól), míg a győri Németh Veronika a második (116 gól) helyet foglalta el, így a tabellán 4. és 5. csapatok derbije mellett a gólvágók viadalaként is tekinthettünk a mérkőzésre.

A hazai pálya ezúttal a gyönyörű és impozáns Répce Sportcsarnok volt, mivel a bükiben három napon keresztül vívópalánták asszói zajlanak. A mérkőzés első félidejében fej-fej mellett haladtak a csapatok, két gólnál nagyobbra sosem nőtt különbség. Gólokban gazdag volt a mérkőzés eleje, a kapusok keveset találkoztak mindkét oldalon a labdával. Aztán feljavult a teljesítményük, a nézők és az edzők pedig ezzel együtt a kimaradt ziccerek és hétméteresek miatt bosszankodhattak. Utóbbiból a büki lányok sorozatban hármat is kihagytak, előbbiből pedig közel tízet! A félidőben egygólos előnnyel (16:15) a győriek vonulhattak pihenőre.

A második félidő első negyedéig szinte kopírozták az első félidőt a csapatok, a 37. percben 18:18 volt az állás, aztán varázsütésre megváltozott a játék képe, és a vendégcsapat - megtalálva saját ritmusát vagy kihasználva a hazaiak hibáit - a 43. percre már három góllal is vezetett. Erős öt perc - és egy hasznos vezetőedzői időkérés - kellett ahhoz, hogy a bükiek visszajöjjenek a meccsbe, egalizáljanak (49. perc 26:26), az 53. percben pedig ismét átvegyék a vezetést (29:28).

Innét aztán beindult a büki henger, a vendégek szemmel láthatóan felőrlődtek és elfáradtak, sok volt az eladott labdájuk (hazai szempontból megszerzett), amiket gyors leindításokkal váltott gólokra a hazai csapat. Fizikai és mentális erejét mutatta a büki lányoknak, hogy a két gólfelelős, Pukler Glória és Guttyán Adrienn mellett gólerősen játszott Szabó Noémi is! Az 59. percben 34:30-at, lefújáskor pedig 36:30-at mutatott az eredményjelző. A két csapat helyezése változatlan maradt a tabellán, a Bük 4., a VKL SE 5.

Bölöni Roland vezetőedző: Végig bíztunk abban, hogy a mérkőzést sikerrel tudjuk venni, nem adták fel a lányok 3-4 gólos hátrányban sem. Ez meglátszott a végjátékban is, ahol sikerült jó megoldásokat hozni. Emellett úgy láttam, hogy ellenfelünk a végére elfogyott, talán jobb fizikai állapotunknak is köszönhetjük a mérkőzés végére kialakult, nagy gólkülönbségű győzelmet. Azt gondolom, ez már az első félidőben is kialakulhatott volna, ha nincsenek a kihagyott büntetők és ziccerek.

megosztom a twitter-en megosztom a facebook-on megosztom a delicious-on megosztom a startlapon