9737 Bük,
Eötvös utca 7
Telefon: 36303778254
E-mail küldése

2019. április 07., 10:53Magabiztos büki siker a vasi derbin - Büki TK - Körmendi DMTE NB II-es női kézilabdamérkőzés

A szokásos ütemes dobszó fogadta és biztatta a hazaiakat a büki sportcsarnokban, de a vendégdrukkerek sem tettek némasági fogadalmat, így borítékolható volt, hogy egy igazán parázs hangulatú vasi rangadó vár a csapatokra és a nézőkre egyaránt.

Az első öt percben azonban csak a körmendieknek volt oka örülni, 3:0-al nyitottak a meccsbe kicsit még bealvó bükiek ellen. Bölöni Roland csapatának jókor jött az "ébresztő", mert két és fél perc alatt megfordította az állást (4:3), kilenc perc alatt pedig repesztettek egy 9:1-es etapot (14. perc; 9:4). Talán túlzottan is megnyugodtak a hazaiak, mert hirtelen hullámzóvá vált a játék, és a 25. percre két gólra zárkóztak a Rába-partiak (13:11). A félidő vége előtt a hazaiak ismét fokozták a tempót, és megnyugtatónak tűnő ötgólos előnnyel tértek pihenőre (17:12).

A második félidőre az egyébként sem síri csendben csordogáló derbi néhány vitatható bírói ítélettől lett még hangosabb, a 36. percben (20:15) kettős emberelőnyben játszhattak a hazaiak, ám a különbség nem nőtt a csapatok közt (39. perc; 22:17). Tíz perc elteltével az erőnlétileg is kiválóan felkészített büki lányok nyomtak egy 7:3-as etapot, az 51. percben pedig már megvolt a "köztetíz" (51. perc; 32:22). Felszabadultan játszott a hazai csapat, könnyű indításgólokkal mattolta a vendégeket, akik próbálták tartani az eredményt, de ma ennél többre nem futotta. A vége magabiztos, 37:25-ös büki siker.

A Büki TK csapata jelenleg a 4. az Észak-nyugati csoportban, de az erdmények szerencsés alakulásával még csíphető a dobogó. Három mérkőzésük van még hátra, mindhárom a tabella alsó felében tanyázó együttesekkel (Komárom (o), SZESE Győr (i) és Celldömölk (i) ). A pontszámban ugyanúgy álló, jelenleg harmadik Mosonmagyaróvár U22 ugyan két mérkőzéssel kevesebbet játszott, de két rangadó is vár rá (Szombathelyi KKA U22 (o), Győri Audi ETO KC U22 (i) ). Utolsó mérkőzését ráadásul a győri VKL SE-vel játssza idegenben, akik még szintén okozhatnak meglepetést a dobogóért folytatott harcban, igaz, a jelenlegi első négy helyezettből csak a bükiekkel nem játszanak hátralevő mérkőzéseiken.

Bölöni Roland vezetőedző: Gratulálok a csapatomnak, amire készültünk, azt sikerült kitenni a pályára. Néha a védekezésünk egy picit akadozott, de ettől függetlenül összességében elégedett vagyok. A második félidőben az ellenfelünk elfáradt, így sokat játszhattunk létszámfölényben, amiből könnyű gólokat szereztünk.